سمعک هوشمندانواع سمعک هوشمند وایرلس، پیشرفته ترین گروه سمعک هوشمند دارای تکنولوژی وایرلس است. تفاوت سمعک هوشمند و سمعک معمولی

سمعک هوشمند چیست؟

سمعک های پیشرفته (سمعک هوشمند) با بهره گیری از تکنولوژی های جدید، جایگزین مناسبی برای فعالیت های طبیعی گوش و مغز انسان فراهم کرده است. شاید همیشه این سوال برای کاربران پیش آمده باشد که سمعک های گران تر چه تفاوتی با سمعک های معمولی (سمعک هوشمند در مقابل سمعک معمولی) دارد. مدار به کار گرفته شده در سمعک ها مهم ترین فاکتور در تعیین هزینه لازم جهت تهیه سمعک مناسب برای هر فرد است. تنها متخصص شنوایی شناس است که می تواند در تعیین فاکتور های لازم برای هر فرد، در انتخاب بهترین سمعک برای وی راهکار ارائه دهد. سمعک ها دارای رده های مختلف تکنولوژی از دیجیتال معمولی تا هوشمند وایرلس می باشد. سمعک های معمولی شاید همیشه قدرت تشخیص لازم محیط را جهت کمک به کاربر نداشته باشد. دلیل این مساله هم کاملا واضح است، محیط فرد همیشه ثابت نیست و همیشه در حال تغییر است. سمعکی که بتواند بر اساس شرایط مختلف فعالیت خود را تغییر بدهد بدون شک دارای تکنولوژی پیشرفته ای است. این همان کاری است که مغز انسان انجام میدهد، بدون آنکه فرد متوجه شود. امروزه سمعک هوشمندی که در اختیار کاربران عزیز قرار میگیرد که با الگوبرداری از مغز انسان، عملکرد مدارات مختلف خود را بر اساس شرایط محیط تغییر داده و در هر محیط بر اساس نیاز کاربر آنها را به کار می گیرد.

قیمت سمعک هوشمند

سمعک هوشمند وایرلس:

پیشرفته ترین گروه سمعک ها دارای تکنولوژی هوشمند وایرلس است که به سمعک هوشمند معروفند. تکنولوژی سمعک هوشمند علاوه بر تشخیص محیط های مختلف، دقیقا همانند گوش طبیعی قابلیت ارتباط دوگوشی را برای فرد فراهم می سازد و بیشترین شباهت را به شنوایی طبیعی انسان به خود اختصاص داده است. به بیان ساده تر دو سمعک یک فرد، دائما در حال تبادل اطلاعات با یکدیگر بوده و علاوه بر دوچندان نمودن توانایی شنیدن صداهای مختلف خصوصا گفتار، توانایی جهت یابی فرد را نیز تقویت خواهد کرد. همچنین قابلیت اتصال بی سیم به موبایل، تلویزیون و دیگر وسایل ارتباطی برای کاربر فراهم می گردد.

سمعک هوشمند وایرلس

مقایسه سمعک هوشمند و سمعک دیجیتال:

با سمعک هوشمند فرد قادر به شنیدن کوچکترین صداهای محیطی و گفتاری خواهد بود.  سمعک های دیجیتال معمولا توانایی شناسایی دقیق محیط و تغییر اتوماتیک را ندارد، اما تاحدودی سیستم شنوایی طبیعی را برای کاربر بازسازی می کند.  همچنین امکان تغییر برنامه برای کار بر فراهم شده است و با ورود به محیط های مختلف می تواند از برنامه های اختصاصی همان محیط استفاده نماید.

مزایای سمعک هوشمند

تعداد بازدید : 8211
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۴/۱
منبع :