قیمت سمعکجدیدترین قیمت سمعک - قیمت سمعک ها متفاوت است. قیمت سمعک دیجیتال و نامرئی و قیمت انواع سمعک زیمنس

عوامل موثر بر قیمت سمعک

سوالی که برای افراد دارای افت شنوایی پیش می آید این است که چرا قیمت سمعک متنوع است؟

قیمت انواع سمعک ها متفاوت است. قیمت سمعک بستگی به تکنولوژی، کیفیت صدا و اندازه  سمعک دارد البته اندازه سمعک خیلی در قیمت سمعک تاثیرگذار نمی باشد و مهمترین عامل قیمت سمعک تکنولوژی و کیفیت صدا سمعک ها می باشد.

تکنولوژی سمعک ها ممکن است آنالوگ، قابل برنامه ریزی، نیمه دیجیتال، (دیجیتال تریمری)،100% دیجیتال، هوشمند یا هوشمند وایرلس باشد و این امر در قیمت سمعک تاثیر گذار است

قیمت سمعک های دیجیتال هم بر اساس امکانات تنظیم سمعک متفاوت است. از جمله این تنظیمات میتوان به تعداد کانال و باند سمعک سیستم های noise mananagment  حذف اصوات مزاحم feedback cancelation  جهت حذف سوت سمعک  وdata logging جهت ثبت اطلاعات سمعک (محیط موررد استفاده سمعک میزان کارکرد سمعک ایرادات احتمالی سمعک ) تعداد میکروفون سمعک و امکان جهت یابی صدت ( omni یا دایرکشنال) و امکان پوشش وزوز tinitus masker اشاره کرد.

قیمت سمعک

قیمت سمعک و اندازه سمعک

اندازه سمعک هم تا حدودی  بر قیمت سمعک تاثیر دارد برای مثال قیمت سمعک های iic نامرئی که جدیدا وارد بازار شده اند  نسبت به قیمت سمعک های داخل گوشی  cicمعمولی بیشتر است.در قیمت سمعک پشت گوشی هم قیمت سمعک ric که رسیور  انها داخل گوش قرار گرفته و ظریفتر هستند بالاتر است.سمعک هایی که تکنولوژی جدیدتری دارند و قابلیت اتصال به کنترل از راه دور و بلوتوث و وسایل ارتباطی دارند کیفیت بالاتر و قیمت بالاتری دارند.در  مجموعه کلینیک های سایه تخفیف های ویژه ای برای سالمندان و بیمه شدگان بیمه نیروهای  مسلح و برخی  از سازمان  ها در نظر گرفته شده است . در ضمن شما در این مرکزحق انتخاب سمعک های مختلف  از  کمپانی های معتبر دنیا با قیمت های مختلف  و مناسب را دارید.

کدام قیمت سمعک برای شما مناسب است؟

محدوده قیمت انواع سمعک که برای شما مناسب است بستگی به عوامل مختلف دارد از جمله:

  1. میزان و نوع کم شنوایی شما
  2. محیط های شنیداری که شما از سمعک در آن محیط استفاده می کنید.
  3. سلیقه شما از این که سمعک قابل رویت باشد یا خیر.
  4. نیاز به یک یا دو سمعک دارید.
  5. درآخر شما چقدر می خواهید هزینه کنید.

تکنولوژی سمعک و تاثیر آن بر قیمت سمعک

تکنولوژی های متعددی در سمعک ها به کار می رود. شرکت ها برای رضایت مندی بیماران و همچنین رقابت با همدیگر، سعی بر ان دارند که تکنولوژی های متعددی را وارد سمعک های خود کنند. متناسب با هر تکنولوژی قیمت سمعک نیز تغییر می کند.به عنوان مثال تکنولوژی SoundRecover 2  و Binaural Voice Stream Technology در سمعک های اتیکن باعث قیمت بالاتر خانواده سمعک هایی می شود که دارای این تکنولوژی می باشند. ویا تکنولوژی AutoSense OS در سمعک های شرکت فوناک که بر قیمت سمعک می افزاید.

قیمت سمعک وایرلس و بلوتوث دار

سمعک هایی که از فناوری وایرلس برخودار باشند از قیمت بالاتری هم برخوردارند. امروزه می توان گفت که سمعک های فوق هوشمند وایرلس دار بالاترین قیمت را در بین سمعک ها دارند.

کلینیک سمعک سایه با سه شعبه در شمال، شرق و غرب تهران اماده ارایه بهترین انواع سمعک و خدمات پس از فروش می باشد. شعیه های کلینیک سمعک سایه عبارت اند از:

  • کلینیک ارزیابی شنوایی و تجویز سمعک سایه غرب تهران(اکباتان)
  • کلینیک ارزیابی شنوایی و تجویز سمعک سایه شرق تهران(رسالت)
  • کلینیک ارزیابی شنوایی و تجویز سمعک سایه شمال تهران(ونک)

 

رابطه برند سمعک و قیمت سمعک

برند سمعک نیز بر قیمت سمعک تاثیر دارد. در کلینیک سمعک سایه بر روی برند خاصی تاکید نمی شود اما بهترین سمعک ها از بهترین برندها به بیماران عرضه می شود. هر چقدر شرکت سازنده معروفتر باشد قیمت سمعک های این برند نیز بالاتر می باشد.

قیمت سمعک

انواع سمعک را براساس نحوه قرار گرفتن بر روی گوش می توان به پشت گوشی،داخل گوشی، داخل کانال گوش و نامرئی تقسیم بندی کرد. قیمت هر کدام متناسب با میزان ظاهر شدن بر روی گوش و قدرتی که دارند متغیر است. قیمت سمعک نامرئی امروزه از همه انواع بالاتر است.

همچنین سمعک ها را متناسب با تکنولوژی به سمعک انالوگ،سمعک  قابل برنامه ریزی،سمعک  دیجیتال و سمعک هوشمند و فوق هوشمند تقسیم بندی می کنند.می توان گفت براساس قیمت نیز سمعک ها متناسب با تکنولوژی هایشان می باشند. سمعک های فوق هوشمند وایرلس بالاترین قیمت و انالوگ کمترین قیمت را دارا می باشند.

گارانتی سمعک و قیمت سمعک

گارانتی معتبر ازعوامل تاثیر گذار بر قیمت سمعک است. در کلینیک سمعک سایه گارانتی معتبر بین المللی 2 تا 5 ساله به همراه سمعک ارایه می شود. این گارانتی هزینه اضافی بر بیمار تحمیل نمی کند.

تعرفه بیمه سمعک

بعضی از شرکت های بیمه بخشی از هزینه سمعک بیمار را بر عهده می گیرند.متناسب با میزان تعهد بیمه، قیمت سمعک برای بیمار کمتر می شود. کلینیک سمعک سایه طرف قراداد با بسیاری از شرکت های بیمه از جمله بیمه خدمات درمانی کارکنان دولت، بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح ، بیمه اسیا، ایران، البرز و... می باشد.

خدمات پس از فروش برای بیماران بسیار مهم می باشد. برای خرید سمعک بهتر است از کلینیک های تجویز سمعکی استفاده شود که خدمات پس از فروش بهتری ارایه می دهند. کلینیک سمعک سایه برای راحتی ورضایتمندی بیماران در هر سه شعبه غرب تهران(اکباتان)، شرق تهران(رسالت) و شمال تهران(ونک) خدمات پس از فروش با سطح بالا را ارایه می دهد.

تعداد بازدید : 22502
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۴/۱
برچسب ها : قیمت-سمعک
منبع :