سمعک دیجیتالسمعک دیجیتال , با سایر سمعک ها چه تفاوت هایی دارد. مزایای سمعک دیجیتال

سمعک های دیجیتال , هوشمند و انالوگ چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند:

وقتی صحبت از تکنولوژی می شود منظور سطح پردارشی سمعک و همخوانی تنظیمات با میزان و نوع کاهش شنوایی است. هر کدام از سمعک ها به گونه ای متفاوت با دیگری, پردازش ها را انجام می دهد.

سمعک دیجیتال

سمعک های دیجیتال :

گروه سمعک دیجیتال علاوه بر اینکه  صداهای محیطی را از یکدیگر افتراق می دهد, تنظیماتی را فراهم میکند که منحصر به فرد بوده و در افراد مختلف متفاوت است زیرا تنظیم سمعک های دیجیتال و نحوه ی پردازش انها بر اساس اطلاعات شنوایی فرد استفاده کننده از سمعک دیجیتال ( یعنی اندازه ی افت شنوایی و نوع ان ) پایه گذاری می شود. تقریبا احتمال بدتر شدن افت شنوایی کاربران سمعک های دیجیتالی به حد صفر رسیده است و تمامصداها در سطحی شنیده میشود که یک فرد دارای شنوایی طبیعی ان ها را میشنود. علاوه بر این مسائل, با استفاده از سمعک های دیجیتالی براحتی میتوان گفتار را شفاف تر و واضح تر تقویت کرد و سر و صدای محیطی را کاهش داد. با توجه به این که سمعک دیجیتال دارای قیمت های مناسبی میباشند, تقریبا بیشترین میزان عرضه به کاربران گروه  سمعک دیجیتال است.

سمعک های هوشمند (از گروه سمعک دیجیتال):

با پیشرفت همزمان علم شنوایی شناسی و الکترونیک سمعک, سمعک هایی به کاربران عرضه میشود که تقریبا حد اکثر رضایت ان ها را فراهم میکند. سمعک هوشمند میتواند بر اساس ویژگی محیطهای مختلف به صورت خودکار و بدون اینکه فرد استفاده کننده متوجه شود تنظشمات وپردازش خود را تغییر دهند. این گروه از سمعک ها به صورت اتوماتیک گفتار را بهتر و شفاف تر از سایر اصوات برای فرد استفاده کننده تقویت نموده و علاوه بر ان مشابه سیستم شنوایی طبیعی و مغزی توجه فرد را به صداهای محیطی و اضافی کم میکند. هم چنین سمعک دیجیتال هوشمند در حالتی که به صورت دو گوشی تجویز می شود , ارتباطی بین سمعک گوش راست و چپ برقرار میکند و بر این اساس کیفیت صدای استریو و کاملا شفاف را فراهم میکند. خصوصیت دیگری که تکنولوژی هوشمند دارد این است که اطلاعات محیط های مختلفی  که فرد در انها قرار گرفته است را ثیت نموده و با توجه به تغییرات دلخواه ولوم توسط فرد, همانند مغز انسان قدرت یاد گیری و تغییرات اتوماتیک را پیدا کرده و دفعات بعدی به صورت خودکار و بدون انکه فرد استفاده کننده متوجه شود بهترین شرایط پردازشی را برای فرد استفاده کننده فراهم میکند. یکی دیگر از مزایای سمعک دیجیتال هوشمند , قابلیت اتصال وایرلس انها با وسایل صوتی و ریموت کنترل های مخصوص و همچنین گوشی های تلفن هوشمند ( اندروید و IOS ) میباشد. انتخاب نوع تکنولوزی و نوع سمعک , بسیار تخصصی بوده و تنها متخصص شنوایی شناس میتواند این کار را به طور کامل و بدون نقص ان جام ئهئ . با مراجعه به مراکز تخصصی ما میتوانید.

سمعک دیجیتال و سمعک هوشمند

مشاوره تخصصی در مورد سمعک دیجیتال دریافت نمایید.

سمعک های آنالوگ:

گروه سمعک های آنالوگ برای تمامی افراد و تمامی افت های شنوایی به یک شکل تقویت انجام می دهد. بدین معنی که میزان تقویت و پردازشی این سمعک ها ثابت بوده و نمی توان به صورت اختصاصی وبراساس افت شنوایی فرد تنظیمات ان را تغییر داد شاید بزرگترین مشکل این سمعک ها این است که احتمال بد تر شدن افت شنوایی فرد در انها بالاست. همچنین این نوع سمعک ها , تفاوتی بین صداهای دلخواه (مانند گفتار) و صداهای ناپسند (مانند نویز و سر وصدای محیط ) قائل نمی شوند. با پیشرفت تکنولوژی حدود دو دهه است که این سمعک ها جای خود را به سمعک های دیجیتال و هوشمند داده است.

تعداد بازدید : 140
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۴/۱
منبع :