درباره باتری سمعک بیشتر بدانیم

انواع باتری های سمعک

در حالی که باتری های قابل شارژ در بازار موجود هستند، شایع ترین نوع باتری، نوع یکبار مصرف  zinc-airاست. باتری های قدیمی سمعک با استفاده از مقدار کمی  جیوه ساخته می شدند، اما امروزه جیوه در باتری های سمعک استفاده نمی شود.

از آنجایی که باتری های zinc-air  با هوا فعال می شوند، جدا کردن برچسب مهر و موم شده توسط کارخانه باعث می شود تا آنها فعال شوند. پس از جداسازی برچسب، اکسیژن با ماده روی در باتری، تماس پیدا کرده و باتری را فعال می کند. برای بدست آوردن بهترین عملکرد از یک باتری zinc-air، حدود یک دقیقه پس از از جدا سازی برچسب، آن را در سمعک قرار دهید. پس از جدا شدن برچسب باتری شروع به خالی شدن انرژی می کند. باید توجه نمود که قرار دادن مجدد برچسب، باعث غیر فعال شدن آن نمی شود.

 

باتری های zinc-air می توانند به مدت 3 سال در دمای اتاق و محیط خشک نگه داری شوند. نگه داری باتری  zinc-airدر یخچال هیچ مزیتی ندارد و می تواند باعث ایجاد تراکم در زیر برچسب شود که می تواند عمر باتری را تا حدودی کاهش دهد.

 

اندازه باتری های سمعک

سمعک های بزرگتر نیاز به باتری های بزرگتری دارند. علاوه بر این، سمعک ها برای افرادی که دارای آسیب شنوایی شدید یا عمیق هستند معمولا نیاز به قدرت بیشتری دارند و باتری های بزرگتری نیاز دارند.

 

پنج نوع باتری سمعک موجود در بازار وجود دارد. باتری ها به ترتیب اندازه از کوچک به بزرگ به این صورت هستند :

 5، 10، 312، 13 و 675.

 

 باتری اندازه 5، به ندرت در سمعک ها استفاده می شود.

از آنجا که تشخیص سایز باتری از روی ابعاد آن ممکن است دشوار به نظر برسد، از برچسب ها با رنگ های مختفی برای جداسازی آن ها استفاده می شود.

 

اندازه 5 باتری - برچسب قرمز

اندازه 10 باتری - برچسب زرد

اندازه 312 باتری - برچسب قهوه ای (شایع ترین در ایالات متحده)

اندازه 13 باتری - برچسب پرتقال

اندازه 675 باتری - برچسب آبی

 

عمر باتری سمعک

باتری های سمعک می توانند از 5 تا 14 روز با مبانگین استفاده 16 ساعت در روز، انرژی سمعک را تامین کنند. این بستگی به اندازه باتری و قدرت مورد نیاز سمعک دارد. به طور معمول، باتری های کوچکتر عمر کوتاه تری دارند.

عمر طول عمر باتری های سمعک به شرح زیر است:

اندازه 10 - سه تا هفت روز

اندازه 312 - سه تا 10 روز

اندازه 13 - شش تا 14 روز

اندازه 675 - نه تا 20 روز

 

چگونه عمر باتری سمعک را افزایش دهیم

در حالی که هیچ روشی برای افزایش طول عمر باتری ها وجود ندارد، اما موارد زیر کمک می کنند تا هدر رفت انرژی کاهش یابد.

هنگام استفاده نکردن از سمعک، آن را خاموش کنید و در طول شب درب  باطری را باز کنید. این کار باعث می شود تا انرژی باتری هدر نرود و رطوبتی که در طول روز در بانری تجمع یافته است، تبخیر شود.

 

برای عملکرد مطلوب  باتری ها، آنها را در دمای اتاق نگه دارید. قرار گرفتن در معرض حرارت و محیط های مرطوب مانند حمام، عمر باتری را کوتاه می کند. همچنین باتری ها نباید در جیب، کیف پول و یا کوله پشتی یعنی جایی که ممکن است با دیگر اشیاء فلزی مثل سکه ها یا کلید هایی که می توانند باعث تخلیه باتری شوند، در تماس باشند.

 

تولید کنندگان عمده باتری های سمعک،  دو شرکت Rayovac و Energizer هستند. با این حال، بسیاری از باتری ها ممکن است نام تجاری تولید کننده سمعک را داشته باشند.

سمعک سایه