سمعک های هوشمند، تجربه ی متفاوت شنیدن

سمعک های هوشمند چقدر به شنوایی من کمک می کند؟ سوالی است که بسیاری از مراجعین از ما می پرسند. برای پاسخ به این سوال ابتدا باید به سیستم شنوایی طبیعی و نحوه عملکرد آن بپردازیم. سیستم شنوایی طبیعی به نحوی عمل می کند که قادر به شنیدن آرام ترین اصوات و تشخیص آن ها از یکدیگر می باشد. همچنین بوسیله ارتباطات عصبی گسترده بین هر دو گوش و مغز توانایی تمرکز شنیداری به طور کامل برای انسان فراهم می شود. مشابه این حالت، زمانی است که شما در خیابانی شلوغ قدم می زنید و بدون توجه به سر و صدای شدید وسایل نقلیه به راحتی با افراد دیگر ارتباط برقرار می نمایید. اولین آسیب ناشی از کاهش شنوایی در انسان از بین رفتن توانایی شنیدن صداهای آرام و گفتار است. همچنین با بروز افت شنوایی ، توانایی تمرکز بر صحبت های گوینده مورد نظر از بین می رود. دلیل این موضوع کم شدن ارتباط های عصبی گوش با مغز می باشد. از طرفی در حالت طبیعی دو گوش با هم در ارتباط اند و با بروز افت شنوایی این ارتباط کاهش یافته و مشکلاتی نظیر جهت یابی ضعیف و کاهش توانایی حذف خودبخود سروصداهای محیطی برای فرد به وجود می آید.

تکنولوژی بی سیم سمعک های هوشمند ،بسیاری از مشکلات افراد دارای افت شنوایی را برطرف ساخته است. با استفاده از برقراری ارتباط بی سیم سمعک های دو گوش و با استفاده از مقایسه صداهای دریافت شده از دو طرف، عملکردی شبیه به تمرکز شنیداری برای فرد استفاده فراهم می گردد. بدین گونه که با حذف سروصداهای محیطی و افزایش قدرت گفتار، توانایی فرد در شنیدن صداها افزایش می یابد.

عملکرد سمعک هوشمند

سمعک های هوشمند و وایرلس همچنین به فرد کم شنوا این امکان را می دهد تا صدا ها را با شفافیت و کیفیت بالاتری دریافت نماید. همچنین با استفاده از ریموت کنترل های پیشرفته براحتی می توان صدای سمعک را تغییر داد.

از دیگر مزایای سمعک های هوشمند وایرلس ارتباط بی سیم آن ها با موبایل، موزیک پلیر، تلویزیون و سایر وسایل صوتی تصویری است. این تکنولوژی این امکان را فراهم می کند تا بدون هرگونه صدای مزاحم ، مکالمه ی تلفنی راحت و شفاف برقرار کنید و لذت ببرید.

مزایای سمعک هوشمند

 

سمعک هوشمند

سمعک سایه