انواع مارک سمعک

معرفی برند های معروف سمعک در ایران

افراد کم شنوا بعد از انجام مراحل ارزیابی و تشخیص اینکه توانبخشی انها مبتنی بر وسایل کمک شنیداری به خصوص سمعک می باشد شاید اولین سوالی که در ذهن شان خطور کند این است که کدام برند معتبر است؟ و چه برندی بخرم؟

ما در این مطلب سعی بر معرفی برند سمعک خاصی به عنوان بهترین برند و مارک سمعک نداریم. در واقع کلینیک سمعک سایه سعی بر آن دارد تا بهترین انواع سمعک را از هر برند در اختیار بیماران قرار دهد.

چیزی که واضح است این است که امروز نمی توان گفت مارک سمعک خاصی برتر است ولی می توان براساس ویژگی های مدنظر به نوعی سمعک از برندی خاص هدایت شد.

 

سمعک زیمنس آلمان: siemens

شاید در نگاه اول وقتی اسم سمعک بیاید ناخوداگاه واژه بعدی زیمنس باشد. سمعک زیمنس را می توان قدیمی ترین و شاید بنیانگذار سمعک دانست. سمعک زیمنس بیش از 130 سال سابقه خدمت دارد. در سال 1913 زیمنس آغازگر اولین خط تولید سمعک شد. برند سمعک زیمنس معتبر از کشور آلمان می باشد. چیزی که سمعک زیمنس آلمان را به عنوان برندی معتبر در جهان معرفی کرد پایبندی به تعهدات بود. این شرکت شدیدا به تعهدات خود پایبند است. از دیگر ویژگی های سمعک زیمنس آلمان اپدیت بودن در زمینه پیشرفت تکنولوژی می باشد. مثلا زیمنس درسال 2014 یک محصول جدید به نام best sound technology  را با فناوری binax معرفی کرد.

قیمت سمعک زیمنس آلمان:

قیمت سمعک زیمنس از حدود 2/1 میلیون تومان شروع وتا حدود 14 میلیون تومان در سمعک های پیشرفته می باشد.

شرکت فن اذرخش نمایندگی سمعک زیمنس در ایران می باشد.

قیمت سمعک زیمنس آلمان

سمعک اتیکن oticon:

آغاز فعالیت سمعک اتیکن در سال1904 می باشد. موسس شرکت فردی به نام Hans demant می باشد. کمپانی اتیکن با یک شعار معروف وارد بازارسمعک شد و به فعالیت ادامه می دهد.

"”people first معادل فارسی ان " اول مردم" یا" اول کاربر"

رضایت مندی از سمعک شعار اول کمپانی سمعک اتیکن می باشد. این کمپانی در کنار پیشرفت تکنولوژی سعی بر جلب رضایت مردم دارد.اولین سمعک اتوماتیک را در سال 1991 به دنیا عرضه نمود.کمپانی سمعک اتیکن دارای پیشرفته ترین مراکز تحقیقاتی در کشور دانمارک می باشد.

قیمت سمعک اتیکن:

قیمت سمعک اتیکن از حدود 590 هزار تومان شروع شده و تا حدود 10 میلیون تومان متغیر است.

قیمت سمعک اتیکن oticon

 

سمعک فوناک:phonak

تاریخچه سمعک فوناک به سال 1947 و کشور سوئیس باز می گردد. در ابتدا با نام کمپانی electroakustiki for AG بود و بعدها به نام phonak AG تغییر نام داد.

این کمپانی از افراد خبره شنوایی شناس سراسر دنیا بهره می برد.

شعار کمپانی فوناک LIFE IS ON  می باشد. معادل فارسی ان زندگی جاری است.

این شرکت نیز از برترین تکنولوژی های روز دنیا بهره می برد. برای مثال در سال2010 از تکنولوژی +SPICE رونمایی کرد. کاربران در استفاده کننده ازاین تکنولوژی رضایت بسیار زیادی در محیط های نویزی داشتند.

یرند فوناک در سال 2013 در امر تحول سیستم پردازشی خود انقلابی به وجود اورد و تکنولوژی phonak quest   را رونمایی کرد.

قیمت سمعک فوناک:

قیمت سمعک فوناک از حدود 2/1میلیون تومان شروع و تا حدود 9 میلیون تومان متغیر است.

 

سمعک فوناک

 

سمعک یونیترون: unitron

سمعک یونیترون درسال 1964 در کشور کانادا اغاز به کار کرد.کمپانی یونیترون یکی از موفق ترین کمپانی ها در سمعک می باشد. این کمپانی در بیش از 20 کشور دنیا نمایندگی دارد که خدمات پس از فروش بسیار عالی را به کاربران ارایه می دهند.

سمعک یونیترون به بیش از 45 کشور دنیا سمعک می فرستد. نکته مهم در باب کیفیت سمعک های یونیترون تست بروی افراد کم شنوا می باشد.در صورت عملکرد افراد کم شنوا ، محصول روانه بازار می شود.

قیمت سمعک یونیترون:

قیمت سمعک یونیترون از حدود 2/1 میلیون تومان شروع و تا حدودای 7 میلیون تومان می باشد.

سمعک یونیترون

 

سمعک استارکی:starkey

William Austin  در سال 1967 شرکت خدمات و تعمیرات حرفه ای سمعک را در خیابان Louis park در شهر مینه سوتا امریکا راه اندازی کرد.در سال 1973 شرکت استارکی سمعک سفارشی داخل گوشی CE1 را عرضه کرد.و بعد از ان در همان سال مدل های مختلف CE را عرضه کرد.

قیمت سمعک استارکی:

قیمت سمعک استارکی از حدود 2/1 میلیون تومان شروع و تا سقف 10 میلیون تومان متغیر است.

سمعک استارکی

 

سمعک ویدکس: WIDEX

شرکت ویدکس در سال 1956 در کشور دانمارک توسط توفهلم و وسترمن افتتاح گردید. کمپانی معروف ویدکس در بیش از 150 کشور دنیا دارای نمایندگی توزیع محصولات و خدمات پس از فروش می باشد.

بسیاری از سمعک های اخیر این کمپانی، مجهز به تکنولوژی وایرلس می باشد.

در حال حاضر سمعک ویدکس مدعی داشتن تکنولوژی منحصر به فرد universal program sound technology می باشد.

قیمت سمعک ویدکس:

قیمت سمعک ویدکس این کمپانی از حدود 950 هزار تومان تا 7/6 میلیون تومان می باشد.

قیمت سمعک ویدکس

 

 

انواع سمعک ها از تمامی برندهای معروف دنیا در کلینیک سمعک سایه تجویز می شود. کلینیک سمعک سایه هدف خود را تجویز بهترین سمعک براساس ویژگی ها و شرایط بیمار می داند.

 

بهترین مارک سمعک

بهترین مارک سمعک

 

شاید سوال خیلی از افرادی که دچار نقص شنوایی باشند در نگاه اول این باشد که بهترین مارک سمعک کدام است؟

قیمت بهترین مارک سمعک چگونه است؟ بهترین مارک سمعک را چگونه تشخیص دهیم؟ بهترین برند سمعک  را برچه اساسی مشخص می کنند؟ و سوالات بسیاری دیگر.

واقعیت این است که متخصص شنوایی شناس هرگز نمی تواند بهترین مارک سمعک را یک برند خاص معرفی کند. امروزه برندهای معتبری در زمینه سمعک مشغول به فعالیت هستند.

در بحث تجویز سمعک برای فرد کم شنوا عوامل ادیولوژیکی مثل نوع کم شنوایی، میزان کم شنوایی و... دخالت دارند. عوامل غیر ادیولوژیکی مثل انگیزه بیمار، حمایت مالی، حمایت عاطفی، ارتباطات و... نیز دخالت دارند. اما نکته ای که در این مطلب به آن اشاره می شود بحث انتخاب بهترین مارک سمعک است.

شرکت های مختلفی از جمله زیمنس، اتیکن، فوناک، ویدکس، یونیترون، برنافون، بلتون، استارکی، ریساند و ادیوسرویس در زمینه سمعک فعالیت دارند.

نکته ای که باید بیماران توجه نمایند این است که هیچکدام از این شرکت ها بر دیگری برتری ندارد. متخصص شنوایی شناس متناسب با عوامل ادیولوژیکی و غیر ادیولوژیکی و براساس نیازهای یک بیمار سعی می کند سمعکی را انتخاب کند که پاسخگوی نیازهای آن باشد.

در درون هر برند نیز سمعک ها به خانواده های مختلفی تقسیم بندی می شوند. مثلا سمعک زیمنس دارای خانواده های مختلفی با تکنولوژی های مختلف می باشد که به تبع آن قیمت سمعک زیمنس نیز متفاوت است.

قیمت سمعک زیمنس آلمان را نمی توان با قیمت سمعک ویدکس یا قیمت سمعک فوناک مقایسه کرد.

نکته دیگری که در بحث بهترین مارک سمعک مهم است گارانتی وخدمات پس از فروش سمعک می باشد. داشتن تکنولوژی به روز و کارامد زمانی یک سمعک را در بین بیماران به محبوبیت می رساند که خدمات پس از فروش بالا و گارانتی معتبر داشته باشد. ذکر این نکته ضروری است که کلینیک سمعک سایه با تمامی برندهای معتبر سمعک در دنیا همکاری دارد. هم چنین گارانتی سمعک در این کلینیک بین المللی و از 2 تا 5 سال می باشد.

میزان هزینه بیمار برای سمعک نیز از جمله عواملی است که در انتخاب سمعک دخالت دارد. بیماران باید به یاد داشته باشند که برندهای مختلف، سمعک های هوشمند و فوق هوشمند را با قیمت بالاتر نسبت به سمعک های با عملکرد پایین تر ارایه می دهند.

امروزه رقابت بالایی در بین سمعک نامرئی از هر برند وجود دارد. با ورود تکنولوژی وایرلس و ضدآب بودن، سمعک ها دچار انقلابی شدند. قیمت سمعک نامرئی و سمعک ضدآب در هر برند بالاتر از سایر خانواده های سمعک است.

پس به طور کلی جواب سوال بهترین مارک سمعک را باید بیمار با مطالعه و با همکاری شنوایی شناس پیدا کند. شنوایی شناس جنبه های ادیولوژیکی نقص شنوایی را بیان کرده و بیمار براساس وضعیت خود مختاراست که سمعک را از بین برندهای مختلف انتخاب کند. انتخاب کلینیک معتبر و کارامد می تواند تا حدود زیادی به بیماران کمک کند. کلنیک شنوایی و تجویز سمعک سایه با تجربه بالا، یکی از برترین کلینیک ها در زمینه تجویز سمعک در شهر تهران می باشد.

سمعک سایه