سمعک ضد آب

سمعک ضد آب به عنوان دستگاهی پر کاربرد برای افراد کم شنوا محسوب می‌شود که بتوانند در فعالیت‌های بیشتری حضور داشته و سمعک‌شان هم آسیب نبیند.

سمعک ضد آب

سمعک ضد آب چیست

همان طور که می دانید کاربرد سمعک برای افراد کم شنوا طی سال های اخیر بسیار افزایش پیدا کرده است. بسیاری از افراد کم شنوا در گذشته به دلیل وجود نداشتن سمعک ضد آب از انجام فعالیت هایی که با تعریق زیاد همراه بود صرفه نظر می کردند چرا که سمعک های آنها بر اثر داخل شدن رطوبت آسیب می دید. اما امروزه با وجود این نوع از سمعک ها می توانند بدون دغدغه صدمه رسیدن به سیستم شنوایی خود ( سمعک گوش ) حتی در زیر باران قدم بزنند. ورود آب به تمامی دستگاههای الکترونیکی باعث آسیب رسیدن به دستگاه می شود که سمعک هم از این قاعده مستثنی نبود که البته امروزه با وجود تکنولوژی های پیشرفته این مشکل تا حدود زیادی برای افراد کم شنوا حل شده است.

تکنولوژی سمعک در حال پیشرفت می باشد و هر از چند گاهی تکنولوزی جدیدتر با کلی تبلیغات روانه بازار می شود. تکنولوژی در جهت رفع نیازهای بیماران می باشد. وسایل الکترونیکی همیشه از رطوبت و اب اسیب می بینند.

بیشتر بخوانید: سمعک دیجیتال

کاربرد سمعک شد آب

 • در زمان داشتن تعریق فراتر از حد معمول
 • در زمان بارش باران
 • زمان شنا کردن در استخر و دریا
 • قرارگرفتن در معرض گردو غبار
 • سرومن یا جرم گوش
 • زندگی در مناطق که آب و هوایی با رطوبت بالا دارند

سمعک ضد آب اصطلاحی بود که تا حدودی همه را یاد ساعت های ضد آب می انداخت. به راستی آیا بیمار با تکنولوژی سمعک ضد آب می تواند با خیال راحت و مدت های طولانی در اب شنا کند؟

سعی خواهیم کرد درباره سمعک ضد آب توضیحاتی ارایه بدهیم. یاداوری می کنیم که کلینیک سمعک سایه در ارایه خدمات و تکنولوژی های سمعک جز به روز ترین کلینیک ها می باشد.

شرکت های زیمنس با سمعک اکواریس، شرکت فوناک، ویدکس واستارکی در این راه قدم نهاده اند.در مورد سمعک هایی با این تکتولوژی باید به این نکته توجه کرد که بعضی ها  سمعک ضد آب و بعضی سمعک مقاوم به آب هستند. ضدآب یعنی اینکه آب به هیچ قیمتی وارد مدار و داخل سمعک نشود. در این مورد ادعای بزرگی است و بعضی شرکت ها به ادعای خودشان به این تکنولوژی رسیده اند

اما به طور کلی برای کسانی که در شرایط خاص هستند مثلا افرادی که در مناطق مرطوب مثل شمال کشور زندگی می کنند یا کسانی که گوششان مدام عرق می کند و یا عفونت یا واکس مداوم گوش دارند شاید چاره ای جز استفاده از این تکنولوژی نباشد.

تکنولوژی سمعک ضد آب

در این تکنولوژی از فناوری نانو استفاده می شود. این ویژگی به دو صورتOrdinary وIntegrity وجود دارد که در حالت اول این پوشش فقط در قسمت خارجی می باشد و در حالت دوم قسمت داخلی و خارجی سمعک را می پوشاند.

تقریبا این تکنولوژی در تمام انواع سمعک از پشت گوشی تا سمعک نامرئی وارد شده است.شرکت زیمنس سمعک سیگینا را از نوع پشت گوشی ضد اب ساخته است.

انواع سمعک ضد آب

شرکت Ear Q با مدل سمعک EarQ G50 Series

سمعک ضد آب EarQ G50 Series


شرکت PHONAK باسمعک Phonak Bolero V

از ویژگی های این سمعک می توان به طرح دلخواه آن نام برد

سمعک ضد آب Phonak Bolero V


شرکت Unitronبا سمعک Unitron Moxi Now

از ویژگی های این سمعک دارا بودن تکنولوژی تینتوس ماسکر برای افراد وزوزی می باشد

سمعک ضد آب Unitron Moxi Now


شرکت REXTON  با سمعک Rexton Strata 2C

سمعک ضد آب Rexton Strata 2C


شرکت Siemensبا سمعک Signia Motion SA Primax

این سمعک نیز دارای تکنولوژی تینیتوس ماسکر می باشد.

سمعک ضد آب Signia Motion SA Primax

محافظت از سمعک ضد آب

 • ار رطوبت گیر استفاده کنید
 • از سالم بودن جعبه سمعک خود اطمینان داشته باشید
 • سمعک‌های خود را در معرض آفتاب قرار ندهید
 • سمعک‌های خود را پس از استفاده تمیز کنید
 • از گذاشتن سمعک در اتومبیل خودداری کنید
 • گوش‌های خود را بعد از شنا خشک کنید
 • سمعک‌های خود را به صورت حرفه‌ای تمیز کنید

کلینیک سمعک سایه تمامی سمعک های ضد آب بالا و همچنین تکنولوژی های به روز را در اختیار بیماران عزیز قرار می دهد.

  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت.

  آدرس

  تهران، خیابان اسدآبادی، کوچه چهلم، پلاک 4 ...

  تلفن

  +12 (0) 345 678 9

  ایمیل

  info@company.com

  سبد خرید