تعمیر سمعک

تعمیر سمعک از مهم‌ترین نیازهای مشتریان بوده و ما در شرکت انواع خدمات مانند تعمیر سمعک فوناک, تعمیر سمعک زیمنس, تعمیر سمعک اتیکن, تعمیر سمعک استارکی و نمونه‌های دیگر را انجام می‌دهیم.

شرایط و نحوه تعمیر سمعک

با توجه به این كه سمعک ها وسایل الكترونیكی می‌باشند ممكن است پس از مدتی نیاز به سرویس و نگهداری سمعک داشته باشند که هزینه تعمیر سمعک پس از بررسی آن مشخص خواهد گردید.
شرایط و نحوه استفاده از سمعك و نحوه نگهداری از سمعک در طول عمر سمعك تأثیر مستقیم دارد.
معمولا سمعكک هایی كه به درستی استفاده شوند و به صورت دوره‌ای سرویس شوند نیازی به تعمیر نخواهند داشت در حال حاضر در كلینیك سمعک سایه برای سمعك‌های دیجیتال 2 تا 3 سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش ارائه می‌شود.

در طول مدت گارانتی سمعک به طور رایگان سرویس تنظیم و تعمیر می‌شود و در طول مدت خدمات پس از فروش این اطمینان به مراجعه‌كنندگان داده می‌شود كه قطعات سمعک تعمیر شود و تنظیمات برای افزایش طول عمر سمعک باید به نكات زیر توجه كرد:

 1. از باطری‌های استاندارد استفاده كنید.
 2. سمعك را در معرض رطوبت و محیط‌های پر از گرد و خاك و غبار قرار ندهید.
 3. سمعك را در معرض اشعه‌های MRI و سی تی اسكن و رادیولوژی قرار ندهید.
 4. مراقب باشید به سمعك آسیب فیزیكی وارد نشود.
 5. در سمعك‌های داخل گوشی مرتباً جلوی فیلتر سمعك را با برس و فرچه مخصوص تمیز كنید تا جرم گوش وارد بلند‌گونشود و در صورت لزوم فیلتر سمعك را تعویض كنید. تا نیاز به تعمیر سمعک پیش نیاید تعمیر سمعک ممكن است شامل تعویض رسیور(بلندگو) تعمیر و تعویض میكروفون و تعمیر و ترمیم پوسته سمعك تعمیر و ترمیم باطری سمعك تعمیر هوك و یا تعویض سیم كشی سمعك و یا تعویض آمپلی‌فایر شود.

تعمیرات سمعک

هزینه تعمیر سمعک

هزینه تعمیر سمعک بستگی به مدل سمعك و قطعات سمعك دارد معمولاً تعمیر و تعویض میكروفون و رسیور هزینه زیادی ندارد ولی در صورتی كه آمپلی‌فایر سمعک دچار آسیب شود هزینه تعمیر و تعویض ممكن است بسیاربالا باشد.

هزینه تعمیر سمعک چقدر است؟

بسیاری از افراد تصور می‌­کنند که نگهداری سمعک هزینه بالایی دارد، اما همیشه این طور نیست.

اگر نگهداری سمعک شما شامل ضمانت نمی‌­شود، و گارانتی آن تمام شده است، نگران نباشید.

بدون سمعک­ بودن می‌­تواند استر‌‌س‌ ­زا باشد، به‌­ویژه اگر از کم شنوایی متوسط ​​یا شدید رنج می‌­برید. اگر فکر سفر بین‌المللی بدون سمعک‌­تان شما را می‌ترساند، بهتر است برای این مواقع سمعک اضافی داشته باشید.

ایرادات سمعک

سمعک ها مواقعی که ایرادات زیر به وجود آید، نیازمند تعمیرات هستند:

 • بعضی اوقات به صورت ناگهانی صدای آن قطع می شود و سمعک کار نمی کند.
 • در ساعات آخر روز کارکرد سمعک پایین می آید.
 • هنگام استفاده از سمعک، صدای خش خشی را داخل گوش ایجاد می کند.
 • دکمه ی کنترل صدا بعضی اوقات کار نمی کند.
 • سمعک اکثر اوقات سوت می زند.
 • اگر سمعک با وجود تعویض باتری، باز کار نمی کند.
 • در باتری خراب شده یا از جای خود کنده شده است.
 • با تغییر ولوم، صدای سمعک تغییری نمی کند.
 • سمعک به صورت مداوم صدای مزاحم (نویز) دارد.
 • احساس برق گرفتگی در هنگام استفاده از سمعک.

تعمیر سمعک

تعمیر سمعک فوناک

اگرچه برای خرید سمعک به ویژه سمعک فوناک نیاز است هزینه نسبتاً زیادی را متقبل شد اما آسیب و خرابی این وسیله الکترونیکی دور از انتظار نیست به ویژه آنکه در مواجه با آلودگی هایی مانند عرق، گرد و خاک و جرم گوش باشد در این موارد ممکن است در کارایی آن اشکالاتی ایجاد شود و نیاز به تعمیر سمعک فوناک خواهید داشت.

نسل جدید سمعک ها علاوه بر اینکه کارایی منحصر بفردی را ارائه می دهند از نظر طراحی نیز بسیار خاص و ظریف هستند. پیشنهاد می شود اگر می خواهید همواره از مزایای انتقال اصوات باکیفیت بهرمند شوید و در رمزگشایی اصوات با چالش جدی روبه رو نگردید، تعمیر سمعک فوناک را جدی بگیرید که ممکن است خرابی سمعک هزینه زیادی را به همراه داشته باشد.

متاسفانه برخی از کاربران با این توجیه که چندین میلیون تومان برای خرید سمعک فوناک هزینه کرده اند، تصور می کنند احتمال آسیب دیدگی صفر است اما مراقبت نادرست و بی توجهی به تعمیر سمعک فوناک می تواند شانس استفاده درست را کاهش دهد. تعمیر سمعک فوناک می‌تواند شما را از مشکلات تحمل هزینه در بسیاری از مواقع دور نگه دارد. از دلایل نیاز به تعمیر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آسیب به پوسته سمعک
 • آسیب در تیوب قالب سمعک فوناک
 • انسداد در قسمت گارد سمعک
 • آسیب به میکروفون سمعک
 • گیر کردن جرم گوش
 • ایجاد مشکل فیدبک
 • انسداد دهانه آن
 • عدم رمزگشایی اصوات

تعمیر سمعک زیمنس

برخی از افراد با مشاهده کمترین چالش در سمعک تصور می کنند که عمر آن به پایان رسیده است اما باید در نظر داشته باشید که حتی با آسیب جدی می توان با کمک متخصصان ادیولوژیست، تعمیر سمعک زیمنس را انجام داد.

در زمینه تعمیر سمعک زیمنس از مهمترین عوامل آسیب زا به سلامت سمعک زیمنس می توان وجود گرد و خاک، جرم گوش، رطوبت و تماس آنها با بدنه سمعک را بیان کرد بطوری که پس از مدتی در رمزگشایی اصوات ناموفق ظاهر می شود.

کاربران ‌می توانند برخی از مشکلات ابتدایی را در تعمیر سمعک زیمنس خود برطرف کنند اما در صورت وجود اشکالات پیشرفته نیاز است از پشتیبانی خدمات رسانی ادیولوژیست بهرمند شد در غیر این صورت ممکن است هزینه دو چندانی برای خرید دوباره تحمیل شود. بنابراین بهتر است که به تعمیر سمعک زیمنس توجه داشته باشید.

تعمیر سمعک اتیکن

اگرچه در روز های نخستی که فرد قصد دارد با کمک سمعک اتیکن از اصوات رمزگشایی کند و از این پشتیبانی قدرتمند بهرمند شود، تعمیر سمعک اتیکن صورت می گیرد اما گاه پس از مدتی تنظیمات بهم می خورد. از رایج ترین این دلایل میدان های مغناطیسی عنوان شده است. ادیولوژیست شخصی است که علم و تجربه تنظیم مجدد را در تعمیر سمعک اتیکن دارد.

اگر احساس کردید که سمعک اتیکن نمی تواند شما را برای شنیدن اصوات همراهی کند ممکن است به علت مشکلات سخت افزاری در تعمیر سمعک اتیکن باشد. ادیولوژیست پس از عیب یابی به حل این معضل کمک می کند. نخستین اقداماتی که قبل از حضور در کلینیک های شنوایی سنج برای تعمیر سمعک اتیکن باید در نظر گرفت:

 • چک کردن باتری نخستین قدمی است که باید صورت گیرد.
 • برخی به اشتباه باتری را به درستی در جای خود قرار نمی دهند.
 • اتمام باتری از دیگر دلایل رایجی است که سبب می شود سمعک درست کار نکند‌.
 • چک کردن ولوم کنترل صدا را نیز از یاد نبرید.
 • در سمعک های پشت گوشی لوله و شلنگ مهمترین نقش را در انتقال اصوات ایفا می کنند.
 • نظافت سمعک بصورت مرتب باید صورت گیرد تا این وسیله شگفت انگیز در فرآیند تسهیل و اصلاح مشکلات شنیداری تاثیر گذار باشد.

تعمیر سمعک استارکی

تعمیر سمعک استارکی کمک می کند عوامل آسیب رسان شناسایی شوند و بار دگر عملکرد این وسیله به روز اول بازگردد. رطوبت، جرم گوش، ضربه از معمول ترین عوامل آسیب زا شناخته می شوند‌.

بد نیست بدانید که از شایع ترین علتی که افراد برای تعمیر و تنظیم سمعک استارکی مراجعه می کنند، آسیب به باتری سمعک است اما ادیولوژیست در جلسه نخست تنظیمات اولیه را توضیح می دهد تا بتوانید پس از اتمام باتری مدل های منطبق را بکار ببرید.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید رطوبت و چربی های اندک نیز در تعمیر سمعک استارکی به سلامت باتری آسیب می زند. اگر می خواهید در مدت استفاده از سمعک چالشی جدی در زمینه باتری نداشته باشید، قبل از استفاده نظافت دست ها را جدی بگیرید رطوبت می تواند باعث خرابی این قطعه مهم شود. از جمله نکات دیگر تعمیر سمعک استارکی می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • قبل از دست زدن به سمعک دستان خود را همواره خشک کنید.
 • نگهداری سمعک در مکان خشک و دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی بسیار مهم است.
 • وقتی از سمعک استفاده نمی کنید بهتر است آن را خاموش کنید.
 • جای باتری را بصورت مداوم تمیز کنید تا جرم گوش و یا دیگر آلودگی ها آسیبی به این قسمت نرسانند.
 • تعویض فیلتر ها کمک می کند بر کیفیت صدا تاثیر منفی نگذارد.
 • برای آموزش نحوه نظافت در جلسات مشاوره ای سوالات خود را با ادیولوژیست مطرح کنید.
 • هنگام شنا و یا استحمام سمعک را از گوش خارج کنید.
 • در صورت برخورد رطوبت استفاده از سشوار راهکاری بدون ضرر است.

مدت زمان تعمیر سمعک

سعی ما بر این است كه با حداقل هزینه و در سریع‌ترین زمان ممكن سمعك تعمیر نموده و تنظیم كرده و تحول دهیم.

 

هزینه تعمیر سمعک

بیشترین موارد تعمیر سمعک چیست؟

اگر احتمالاً سمعک­‌تان کار نمی‌­کند، ممکن است به یک قطعه جایگزین و یا یک تعمیر ساده نیاز داشته باشد.

در حقیقت بیشتر تعمیرات سمعک به دلیل موارد زیر است:

رطوبت

اگر از سمعک مقاوم به آب استفاده نکنید، سمعک‌های شما در برابر آب واکنش خوبی نشان نخواهند داد.

اگر رطوبت در دستگاه جمع شود، می‌­تواند کیفیت صدا را تحت تأثیر قرار دهد یا باعث شود که سمعک‌­تان به‌­کلی کار نکند. وقتی این اتفاق می‌­افتد، شنوایی­‌شناسان می‌توانند به حذف رطوبت از دستگاه کمک کنند تا شما را قادر سازند که صداها را واضح‌­تر بشنوید. اگر مدار داخل سمعک آسیب دیده باشد، آن­‌ها می‌­توانند ترتیبی دهند تا سمعک برای تعمیرات و ارزیابی­‌های بیشتر به قسمت تعمیرات شرکت ارسال شود.

پارگی تیوب

تیوب قالب سمعک پشت گوشی ممکن است به راحتی آسیب ببیند و چنانچه به مرور زمان خراب شود غیرمعمول نیست.

اگر جرم یا رطوبت در تیوب گیر کند یا اگر تیوب دچار پارگی شود، صداها را به خوبی منتقل نمی‌کند.

البته این یکی از ساده‌ترین مسائل قابل‌حل است و شنوایی‌شناس می­‌تواند در زمانی بسیار کوتاه، تیوب سمعک شما را تعویض کنند.

میکروفن و رسیور

اگر میکروفون داخل سمعک شما کار نکند، نمی­‌تواند صداها را دریافت کرده و برای شما بفرستد.

وقتی این اتفاق می‌­افتد، باید میکروفن تعمیر شود و یا میکروفون جدیدی جایگزین آن شود.

خرابی رسیور (بلندگو) هم ممکن است اتفاق بیفتد که در این موارد هم باید رسیور سمعک تعویض شود.

پیشگیری از تعمیرات سمعک

نگهداری و مراقبت منظم از سمعک می­‌تواند به پیشگیری از احتیاج پیدا کردن به خدمات تعمیرات کمک کند که خبر خوبی برای کاربران سمعک است! برای نمونه، با باز گذاشتن درب محفظه باتری هنگام شب اجازه می­‌دهید رطوبت اضافی تبخیر شود، بنابراین از جمع شدن آب درون سمعک جلوگیری می­‌کنید. به همین ترتیب تمیز کردن منظم سمعک و یا استفاده از فیلتر (وکس گارد) سمعک و تعویض مرتب آن می­‌تواند به جلوگیری از مشکلات مربوط به سمعک‌ نامرئی، داخل گوشی و رسیور داخل کانال (RIC) کمک کند. جرم بیش از حد و تجمع سایر بقایا آن به‌راحتی می­‌تواند تیوب و سایر اجزای سمعک شما را مسدود کند که ممکن است منجر به گرفتگی و خفگی صداها یا قطع صدا شود.

با تمیز کردن منظم سمعک­‌های خود می­‌توانید از این اتفاق پیشگیری کرده و از نیاز پیدا کردن به تعمیرات تخصصی جلوگیری کنید.

شنوایی­‌شناس شما همچنین ممکن است بتواند از ابزارهای تخصصی تمیز کردن برای انجام سریع تعمیرات در محل استفاده کند.

  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت.

  آدرس

  تهران، خیابان اسدآبادی، کوچه چهلم، پلاک 4 ...

  تلفن

  +12 (0) 345 678 9

  ایمیل

  info@company.com

  سبد خرید